Warning: A non-numeric value encountered in /home/krakow/domains/vrplanet.com.pl/private_html/wp-content/themes/kinetika/functions.php on line 919
logo

KRÓTKO O VR

KRÓTKO O VR

Przedstawiamy Wam fascynującą wirtualną rzeczywistość

Virtual reality – czym jest?

Rzeczywistość wirtualna to technologia, która dosłownie przeniesie Cię do innego świata. Trójwymiarowy obraz VR widziany w okularach może przedstawiać różne przedmioty, obiekty, a nawet całe zdarzenia w których możemy brać czynny udział. Cały fenomen polega na tym, że wspomniane przedmioty i obiekty możemy doktnąć, poczuć i wejść z nimi w interakcje. VR opiera się zarówno na elementach świata realnego, jak i całkowicie fikcyjnego. Najprościej można więc powiedzieć, że to określenie oznacza po prostu wirtualną imitację rzeczywistości.

Virtual reality – jak to działa?

Każdy element rzeczywistości poznajemy za pomocą zmysłów. Okulary VR wraz z słuchawkami idealnie dopasowują się do naszej głowy dzięki czemu na maksa możemy zanurzyć w nasz dowolnie wybrany świat.
Oprogramowanie sprawnie reaguje na wszystkie działania użytkownika w czasie rzeczywistym, aby zagwarantować mu przyjemne i naturalne doświadczenie. Widziany przez nas obraz zmienia się w zależności od naszego ruchu – możemy podziwiać wirtualny świat z różnych perspektyw, np. jeśli obrócimy głowę lub przykucniemy.

VR– jakie ma zastosowania?

Wirtualna rzeczywistość to nowoczesna technologia, której zastosowanie niesie ogromny potencjał dla wielu różnych sektorów. Jedną z głównych branż, w której wykorzystuje się VR jest rozrywka. Wykorzystuje ona potencjał tej technologii prezentując filmy 360° i wprowadzając na rynek nową generację gier komputerowych. Gier, w których bohaterem jest gracz a nie postać.

Możemy stać się kim tylko zechcemy i robić rzeczy, które dotychczas były niedostępne dla przeciętnego człowieka. Virtual reality znajduje swoje zastosowanie także m.in. w edukacji, marketingu, medycynie, lotnictwie, sztuce czy architekturze.

Zastosowanie VR kończy się tam, gdzie kończy się wyobraźnia.