FAQ

Zanim wkroczysz do świata wirtualnej rzeczywistości będziesz miał pewnie sporo pytań i dylematów, dlatego postaramy się już teraz przekazać ci jak najwięcej istotnych informacji.
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych gości pytania. Jeśli nie ma tu zagadnień na temat, który cię nurtuje, skontaktuj się z nami – chętnie rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości!

 1. Wirtualna rzeczywistość – co to takiego?

Wirtualna rzeczywistość, czyli Virtual Reality (VR) to nowoczesna technologia, dzięki której będziesz mógł dosłownie przenieść się do innego, fikcyjnego świata przy pomocy okularów VR. W wirtualnym świecie czekają na ciebie porywające przygody, w których będziesz mógł aktywnie uczestniczyć – nie jako gracz, lecz jako bohater gry. W salonie VR Planet korzystamy z najlepszych dostępnych na rynku gogli VR, które są połączone z niezwykle wydajnymi i supernowoczesnymi komputerami, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości obrazu i płynności ruchu, a to z kolei pozwala uzyskać użytkownikowi najlepsze odczucia podczas gry.

 1. Jak wygląda rozrywka zapewniana w salonie wirtualnej rzeczywistości VR Planet?

Aby skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji, wystarczy kupić bilet wstępu do strefy VR – najlepiej zarezerwować wizytę wcześniej! Nasi goście mają do dyspozycji zarówno stanowiska siedzące, jak i stojące o określonych wymiarach (2,5m x2,5m), by mogli swobodnie korzystać z uroków wirtualnego świata, czyli robić uniki, uderzać, kucać, tańczyć, poskakiwać i bez żadnych ograniczeń poruszać rękami. Niektóre gry VR wymagają więcej ruchu, inne mniej, jednak my stawiamy przede wszystkim na komfort i zadowolenie naszych gości, dlatego każde stanowisko ma zapewnioną odpowiednią przestrzeń, która w czasie gry należy tylko do użytkownika.

 1. Dla kogo jest wirtualna rzeczywistość?

Nie miniemy się z prawdą, jeśli powiemy, że dosłownie DLA KAŻDEGO! Do naszego centrum VR zapraszamy wszystkich chętnych na niezapomnianą przygodę już od 7 roku życia! Niestety na młodsze dzieci okulary VR będą zdecydowanie za duże – i to jedyna przyczyna, dla której nie będą mogły zapoznać się z wirtualnym światem. Pośród osób odwiedzających nasz salon wirtualnej rzeczywistości znajdują się rodzice ze swoimi pociechami, młodzież szkolna oraz osoby dorosłe, a nawet seniorzy! Wszystkie pokolenia bawią się u nas tak samo znakomicie i przeżywają zupełnie nowe, nierzeczywiste przygody. Salon VR Planet to doskonałe miejsce na randkę, imprezę, spotkanie ze znajomymi, czy rodzinne przyjęcie z niepowtarzalnymi atrakcjami!

 1. Czy to prawda, że podczas gry w okularach VR kręci się w głowie?

Osoby mające problemy z błędnikiem mogą podczas rozgrywki doświadczać odczuć zbliżonych do objawów choroby lokomocyjnej. Mogą, ale nie muszą! W naszym centrum VR używamy jednych z najlepszych kart graficznych dostępnych na rynku, dzięki czemu ruch, który wykonuje użytkownik w świecie rzeczywistym, zostaje przeniesiony do świata wirtualnego bez żadnego opóźnienia. Taki zabieg niweluje ryzyko wystąpienia objawów choroby lokomocyjnej, nawet u osób mających problem z błędnikiem. Początki technologii VR były napiętnowane skargami jej użytkowników co do kręcenia się w głowie, jednakże od tamtego czasu nastąpił bardzo duży postęp technologiczny, który pozwolił niemal całkowicie wyeliminować ten problem. Średnio co pięćdziesiąta osoba skarży się na lekkie kręcenie się w głowie, jednak są to zawsze osoby które mają na co dzień problemy z błędnikiem. Rok temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała komunikat, że nie ma lepszego sposobu (oprócz tabletek przeciwbólowych) na uporczywe bóle głowy i migreny niż założenie okularów VR na minimum 15 minut.

 1. Czy gry VR nadają się dla kobiet i osób, które nie grają w żadne gry?

Gry w technologii VR są na tyle intuicyjne, że nawet osoby, które nigdy w nic nie grały, bez najmniejszego problemu odnajdą się ich obsłudze. Poruszanie się po wirtualnym świecie opiera się głównie na ruchach ciała gracza. Nasz najstarszy klient ma ponad 70 lat i pierwszy raz przyszedł do nas z wnukami, gdy dostał od nich prezent w postaci vouchera na nasze gry VR z okazji Dnia Dziadka. Już po pięciu minutach zapomniał o wszelkich obawach, jakie mu towarzyszyły, gdy przekraczał próg naszego centrum VR. Mało tego! Nie dość, że bawił się równie dobrze, co jego wnuki, to jeszcze został stałym bywalcem naszego salonu VR. Co do pań, cóż, statystyki mówią same za siebie – w poprzednim roku zorganizowaliśmy dwa razy więcej wieczorów panieńskich, niż kawalerskich. Być może jest to kwestia naszej przystojnej i kulturalnej obsługi, jednak bawiące się u nas panie zgodnie twierdzą, że technologia VR zdecydowanie wymiata, a nasz salon VR doskonale sprawdza się na tego typu imprezy!

 1. Ile kosztuje zabawa w wirtualnym świecie?

Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem (link), w którym znajdują się korzystne pakiety na wejścia indywidualne i grupowe, a także na imprezy zorganizowane. Oferujemy również bilety całodniowe, karnety oraz różnego rodzaju zniżki. Można u nas nabyć także vouchery na wybrane pozycje z cennika, które będą stanowić doskonały prezent niemal na każdą okazję i dla każdego.

 1. Czy w waszym salonie wirtualnej rzeczywistości można tylko grać w gry VR?

Gry VR to domena naszego salonu, jednak staramy się usatysfakcjonować wszystkich naszych gości, dlatego dla tych, którzy wolą bardzie standardowe rozrywki przygotowaliśmy sporo atrakcji. Osoby, które nie są przekonane do technologii VR (choć uważamy, że jesteśmy w stanie przekonać do niej każdego) mogą w naszym salonie grać w bilard, cymbergaja, darta, piłkarza czy boksera.

 1. Jakie gry VR są u was dostępne?

Nasza biblioteka gier VR liczy ponad 100 różnorodnych pozycji, spośród których każdy nasz klient z pewnością wybierze coś dla siebie. Na czterech stanowiskach stojących można skakać, tańczyć, strzelać, bić się, jak również rozwiązywać zagadki i próbować wydostać się z escape roomu. Na stanowiskach siedzących oferujemy znakomite gry VR dla fanów ścigania się samochodami, w tym świetną grę Grand Turismo Sport. Mamy również dwa stanowiska leżące, czyli stymulatory ludzkiego lotu ICAROS VR, na których jednak nie leży się bezczynnie, lecz naprawdę się lata! Nie wierzysz? Przyjdź do nas i sprawdź to na własnej skórze!

 1. Czy podczas gry VR mogę wejść w ścianę lub jakiś inny obiekt?

Zderzenie się czymkolwiek podczas grania jest bardzo mało prawdopodobne. System VR jest tak skonstruowany, że gdy użytkownik zobaczy w grze, że zbliża się do obiektu nie będącego jej częścią. Ponadto nasze stanowiska są umiejscowione tak, by w żaden sposób nic nie zakłócało waszej gry, a także posiadają wymiary zapewniające wam całkowitą swobodę ruchu.

 1. Czy mogę grać, jeżeli noszę okulary korekcyjne?

Oczywiście, że tak! Gogle VR są dostosowane do tego, by móc je założyć na okulary.

 1. W co się ubrać przychodząc do waszego salonu VR?

U nas nie obowiązuje żaden dress code, jednak zachęcamy do ubierania się swobodną, nieograniczającą ruchów odzież i wygodne buty. Panowie w garniturach i panie na szpilkach mogą mieć trochę utrudnione zadanie podczas gry VR, jednak dla chcącego nic trudnego – marynarkę i krawat, a także buty zawsze można po prostu zdjąć.