SALON VR PLANET SZCZECIN

O NAS I ROZRYWCE

Najlepsze atrakcje w Szczecinie, nie możesz przejść obok naszego centrum VR obojętnie!

Salon VR Planet mieści się w samym centrum Szczecina, a dokładniej w Galerii Handlowej Turzyn, dzięki czemu nie tylko łatwo nas znaleźć, ale też każdy ma do nas po drodze! Nasz lokal to aż 270 m² przestrzeni przepełnionej rozrywką dla każdego. Czego dokładnie mogą spodziewać się nasi goście? Oferujemy: cztery stanowiska z grami VR, dwa symulatory ludzkiego lotu ICAROS VR, dwie stacje samochodowe, stół do bilardu, dwa cymbergaje, boxer, piłkarz, maszynę Coin Pusher, dart, maszynę do łapania maskotek, wygodne loże ze stolikami mogące pomieścić 30 osób, niepowtarzalny klimat stworzony przez neonowe oświetlenie i kulę disco, świetnej jakości nagłośnienie, pomocną obsługę, instruktora gier VR, bar piwny, możliwość zamówienia cateringu, a przede wszystkim najlepszą atmosferę i naprawdę wyjątkową rozrywkę!

Nasze centrum VR istnieje od 2018 roku i od tamtego czasu udoskonaliliśmy je pod każdym względem, by móc zaoferować naszym klientom najlepsze atrakcje w Szczecinie. Jesteśmy pasjonatami nowoczesnej technologii i zarażamy naszych gości swoją zajawką na punkcje gier w wirtualnej rzeczywistości. Tak, to my, czyli właściciele VR Planet zajmujemy się obsługą klientów, dlatego cały czas mamy na uwadze ich zadowolenie i świadczymy usługi na najwyższym poziomie. O jakości naszych usług świadczy nie tylko to, że jesteśmy jedynym takim lokalem w Szczecinie, ale przede wszystkim rekomendacje naszych klientów. Mieliśmy niebywałą przyjemność gościć w naszych progach grupy z takich firm i organizacji, jak: Pogoń Szczecin, In Spe Catering, 3Shape, Bridgestone, Galeria Handlowa Turzyn, Vestas, Vortex, DGS, BKF, Amazon i Zalando. Z tego co nam wiadomo, wszyscy wyszli od nas we wspaniałych nastrojach i z zupełnie innym spojrzeniem na gry komputerowe.

W VR Planet możesz się stać kim tylko zechcesz i robić rzeczy, które dotychczas były niedostępne dla przeciętnego człowieka, bądź były tylko twoimi wyobrażeniami. Jak to możliwe? Dzięki technologii VR, która jest dostępna i wszechobecna w naszym lokalu! Wejście na Mount Everest, pojedynek rewolwerowy, lot w kosmos, survival w świecie Zombie, ucieczka z Escape Roomu, skok ze spadochronem czy wyścig w Formule – to tylko garstka tego, co można przeżyć w oferowanym przez nas wirtualnym świecie!

NASZ SPRZĘT

Wyjątkowy wirtualny świat czeka! Sprawdź co dla was przygotowaliśmy!

Gry VR to rozrywka dla każdego – dla par, rodzin, przyjaciół, kolegów i koleżanek z pracy oraz dla dzieci. W naszym centrum rozrywki nikt się nie nudzi i nie narzeka na brak atrakcji, za to wszyscy doskonale się bawią. Pracujemy dla was i robimy wszystko, co w naszej mocy, by VR Planet było miejscem udostępniającym najwięcej atrakcji w Szczecinie. Do waszej dyspozycji oddajemy:

 • cztery stanowiska VR, w tym dwa z kartami GTX 1080 oraz okularami OCULUS RIFT CV1 i HTC VIVE,
 • dwie stacje samochodowe, na których można grać w jedną z najlepszych gier wyścigowych Grand Turismo Sport przy pomocy:
  • konsoli PS4 i PSVR z Playset,
  • kierownicy Logitech G29,
  • okularów PS VR,
  • shiftera do zmiany biegów,
  • pedałów,
 • dwa symulatory ludzkiego lotu ICAROS VR,
 • około 100 zróżnicowanych gier VR,
 • stół do bilardu,
 • boxer,
 • dwa cymbergaje,
 • dart,
 • piłkarz,
 • maszyna Coin Pusher,
 • maszyna do łapania maskotek.

A także 270 m² przestrzeni, loże ze stolikami, bar z piwem i napojami, klimatyczne oświetlenie i nagłośnienie oraz obsługę zawsze stającą na wysokości powierzonych jej zadań. Na imprezę organizowaną w naszym salonie VR przygotujemy dla was tematyczny wystrój, na wasze życzenie dobierzemy tematykę i specyfikę gier oraz zorganizujemy turnieje i konkursy. Oferujemy również wypożyczenia VR – gier i sprzętów, na imprezy poza naszym lokalem, a także dla szkół, uczelni, różnego rodzaju organizacji i zakładów pracy.

Czym dokładnie wyróżnia się nasz sprzęt VR?

VR headset PC

W naszym lokalu do dyspozycji gości oddajemy kilka modeli gogli VR: okulary OCULUS RIFT CV1, HTC VIVE i PS VR. Wszystkie gogle VR z jakich mogą korzystać nasi klienci są wysokiej jakości, dzięki czemu zapewniają niezwykle realistyczny obraz, co z kolei sprawia, że emocje towarzyszące grom są jeszcze bardziej wyraziste.

Karty graficzne GTX 1080

Najbardziej zaawansowane gamingowe karty graficzne zastosowane są na dwóch stanowiskach do gier VR w naszym lokalu. Dzięki kartom GTX 1080 zapewniona jest niespotykana wydajność i wyjątkowe wrażenia w wirtualnej rzeczywistości. Świetna jakość obrazu sprawia, że gracz może cieszyć się jeszcze bardziej płynną rozgrywką.

Playseat

Fotel gamingowy pozwala nie tylko poczuć się jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym, lecz również grać w bardzo komfortowych warunkach. W połączeniu z kierownicą, pedałami i shifterem do zmiany biegów (które również znajdują się na naszych stacjach samochodowych) gracz może sprawdzić się w wyścigach rajdowych nie posiadając nawet prawa jazdy!

Konsola PS4

Konsole PlayStation 4 nie trzeba żadnemu graczowi przedstawiać, jednak tych, którzy nie mieli jeszcze z nią styczności, musimy poinformować, że dzięki temu sprzętowi możliwe jest zobaczenie i usłyszenie wszystkiego, co się dzieje w grze. U nas konsole Sony PlayStation są wykorzystywane na stacjach samochodowych, co pozwala użytkownikom znaleźć się na wirtualnym torze wyścigowym. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o wspaniałej grze Gran Turismo Sport, w którą można grać właśnie na tym sprzęcie.

Kierownica Logitech G29

Ta kierownica gamingowa została stworzona dla najnowszych gier wyścigowych m.in. na konsole PlayStation 4 z myślą o zapewnieniu graczom wrażenia, że jadą prawdziwym samochodem. Użytkownik trzymając w rękach kierownicę Logitech G29 czuje rodzaj podłoża pod oponami, każdy zakręt, poślizg i reakcję „samochodu”.

ICAROS VR

Symulatory ludzkiego lotu ICAROS VR to urządzenia, które są jednocześnie sprzętem zapewniającym wirtualną rozrywkę i maszyną do ćwiczeń. Użytkownik poprzez zabawę polegającą na lataniu po przestworzach i omijaniu rozmaitych przeszkód wykonuje aktywność fizyczną, przypominającą ćwiczenie plank-deska. Dzięki takiemu połączeniu, klienci VR Planet wzmacniają swoje mięśnie, stymulują pracę mózgu,a przy tym doskonale się bawią.

KRÓTKO O VR

Wirtualna rzeczywistość – co to takiego? Jakie możliwości i zastosowania ma technologia VR?

Virtual Reality (VR) to trójwymiarowy obraz tworzony komputerowo, który może przedstawiać różne przedmioty, obiekty, a nawet całe zdarzenia. Dzięki wirtualnej rzeczywistości możliwe jest przeniesienie się do innego świata, w którym wszystko wydaje się bardzo realistyczne. Wszystko, co użytkownik widzi mając na sobie VR headset PC, czyli okulary VR ma rzeczywisty rozmiar, co sprawia, że wszystkie doznania są naturalne i realne. Technologia VR ma zastosowanie głównie w branży rozrywkowej, jednak jest też doceniana w wielu innych sektorach, gdzie tradycyjne rozwiązania się nie sprawdzają lub są zbyt drogie bądź niebezpieczne. Doskonałymi przykładami zastosowania technologii VR jest szkolenie przyszłych pilotów na symulatorach helikopterów lub samolotów czy przeprowadzanie operacji chirurgicznych na wirtualnym pacjencie przez studentów medycyny. Gogle VR są również przyszłością szeroko pojętej edukacji, a także architektury i marketingu.

W sferze usług rozrywkowych potencjał technologii VR jest wykorzystywany praktycznie w 100% poprzez prezentację filmów 360° i możliwość grania w gry komputerowe, w których bohaterem jest gracz, a nie postać. Szeroka tematyka gier VR oraz ciągły ich rozwój i udoskonalanie sprawiają, że każdy, dosłownie każdy – niezależnie od wieku, płci, zainteresowań, wykonywanego zawodu, może przeżywać wspaniałe przygody w wirtualnym świecie. Producenci gier VR oferują zarówno zabawne pozycje, jak i naprawdę straszne. Grając w goglach VR można sprawdzić nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale i umysłową. Gry logiczne, zręcznościowe, strategiczne, wyścigi, strzelanki, survival – to wszystko i znacznie więcej można znaleźć pośród gier VR.

Jaka jest cena VR i co ją kształtuje?

Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje VR? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Cena VR zależy od tego, jak ta technologia jest wykorzystywana. W naszym salonie wirtualnej rzeczywistości na cenę usług wpływa jakość oferowanego naszym klientom sprzętu VR (gogle VR, komputery, stanowiska samochodowe z Playseat, symulatory ICAROS) oraz szeroki wybór gier VR. Technologia VR nie jest tania, jednak my staramy się, by nasz cennik był przystępny i dostępny dla każdego, dlatego oferujemy korzystne pakiety i karnety.

Rozrywka w naszym salonie VR to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza atrakcja w Szczecinie, na którą zapraszamy dzieci i dorosłych. Można u nas zorganizować wirtualną 18-stkę, urodziny dla dzieci, wieczór kawalerski i panieński, event pracowniczy, wycieczkę klasową, randkę, imprezę integracyjną, a nawet bardzo oryginalne wesele!